بذر پیچک کاردینال با کیفیت
بذر پیچک کاردینال با کیفیت
قیمت: 478,000 ریال
خرید
بذر پیچک کاردینال با کیفیت


بذر پیچک کاردینال با کیفیت
شرح محصول:

گیاه بالارونده پیچک کاردینال (به انگلیسی Cardinal Climber)

نام علمی : Ipomoea x multifida

گیاه پیچک کاردینال ترکیبی بین گیاه بالارونده پیچک سرو چمان (cypress vine) و گیاه نیلوفر پیچ قرمز می باشد. پیچک کاردینال یک گیاه یکساله است و دارای گل های قرمز روشن ستاره ای شکل می باشد که پنج گلبرگ دارند که گلبرگ ها روی لوله های باریکی قرار گرفته اند. این گل در اوایل سال 1880 در باغ ها دیده شد و همچنین به عنوان تاک قلب و عسل نیز شناخته می شود.

توصیف گیاه پیچک کاردینال

پیچک کاردینال دارای ساقه بلند و باریکی است و برای پشتیبانی از بالا رفتن ساقه، آن را با ریسمان می بندند. برگ های سبز گیاه سایز متوسطی دارند و مثلثی شکل می باشند و کمی شبیه برگ های کوچک درخت خرما هستند. طول برگ ها 3 تا 13 سانتی متر می باشد. گل های قرمز یک دهانه سفید دارند و جذب کننده مرغ مگس خوار هستند. ارتفاع گیاه پیچک کاردینال به 240 تا 300 سانتی متر و عرض آن نیز به 24 تا 30 سانتی متر می رسد و یک منظره هوایی دارد. این گیاه به صورت خود رو در باغ ها رشد می کند.

کاشت بذر نیلوفر پیچک کاردینال

پوسته بذر پیچ محکم است و باید قبل از کاشت بذرها را به مدت 24 ساعت در آب خیساند. کاشت بذر این گیاه را از همان اول در زمین یا گلدان اصلی انجام دهید چون جابه جایی به سیستم ریشه ای آن آسیب می رساند و ممکن است گیاه شما از بین برود. برای جلوگیری از سرما زدگی، بذر نیلوفر پیچک کاردینال را بعد از تمام شدن یخبندان و خطر سرمازدگی بکارید. همچنین می توانید بذرها را در گلدان های قابل حمل برای نگه داری در بالکن بکارید. گیاه پیچک برای رشد به آفتاب کامل احتیاج دارد.

بهترین زمان برای کاشت بذر نیلوفر پیچک کاردینال زمانیست که دمای خاک به بالای 18 درجه سانتی گراد رسیده باشد. بذر نیلوفر پیچک کاردینال را با لایه نازکی خاک به اندازه 5 میلیمتر بپوشانید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. بهترین دما برای جوانه زنی بذرهای گیاه نیلوفر پیچ 23 تا 29 درجه سانتی گراد است. این گیاه برای رشد حداقل به 6 تا 8 ساعت نور در روز نیاز دارد. جوانه زنی معمولا 7 تا 15 روز طول می کشد.

خاک مناسب برای کاشت بذر نیلوفر پیچک کاردینال، خاکهای غنی و سبک با ph، بین 6 تا 7/2 می باشند. گل دهی این گیاه از تابستان آغاز و تا پاییز ادامه دارد. آبیاری را هفته ای دو تا سه بار انجام دهید و سعی کنید خاک را همیشه مرطوب نگه دارید.

مراقبت از گیاه پیچک کاردینال

خاک پیچک کاردینال باید زهکشی خوبی داشته باشد، آبیاری به میزان کافی انجام شود و زمانی که گیاه به پشتیبانی نیاز داشت باید برای آن داربست تهیه کرد. گیاه پیچک کاردینال مواد ارگانیک در خاک را دوست دارد اما معمولا انواع خاک ها را تحمل می کند. این گیاه معمولا نیاز زیادی به کود ندارد. بعد از این که گیاه در خاک پا بر جا شد می تواند خشکسالی را تحمل می کند ولی بهترین کار آبیاری عمیق به صورت منظم می باشد. اگر بذر نیلوفر پیچک کاردینال را در گلدان کاشته اید، هر روز به آن آب دهید.

آفات و بیماری های پیچک

حشرات و بیماری خاصی برای این پیچ وجود ندارد اما درصورت بیماری می توان از حشره کش های ارگانیک و شیمیایی و قارچ کش ها استفاده کرد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه در روزهای غیر تعطیل توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر پیچک کاردینال با کیفیت
تاریخ ثبت
1399/12/10
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
200 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
478,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه