بذر کدو غول پیکر آتلانتیک کمیاب
بذر کدو غول پیکر آتلانتیک کمیاب
قیمت: 879,000 ریال
خرید
بذر کدو غول پیکر آتلانتیک کمیاب


بذر کدو غول پیکر آتلانتیک کمیاب
شرح محصول:

هربسته : 3 عدد

بذر کدو تنبل آتلانتیک غول پیکر رقمی از کدوست که هنوز مشخص نشده تا چه وزنی رشد می کند و هر ساله رکورد تازه ای از آن ثبت می شود

متاتیا ویلیمیان، تولید کننده آلمانی، در 9 اکتبر سال 2016 کدویی غول پیکر به وزن 2،624٫6 پوند معادل 1190٫49 کیلو گرم تولید کرد که توانست رکورد جهانی بنی مایر در 13 اکتبر 2014 که به وزن 2،323٫7 پوند معادل 1054٫12 کیلو گرم یعنی بیش از یک تن بود را بشکند.

بذر کدو تنبل آتلانتیک غول پیکر رقمی از کدوست که هنوز مشخص نشده تا چه وزنی رشد می کند و هر ساله رکورد تازه ای از وزن آن ثبت می شود، البته کدوهای غول پیکر ارقام دیگری نیز دارد که کدو آتلانتیک یکی از ارقام محبوب و معروف است.

متاتیا ویلیمیان، تولید کننده آلمانی، در 9 اکتبر سال 2016 کدویی غول پیکر به وزن 2،624٫6 پوند معادل 1190٫49 کیلو گرم تولید کرد که توانست رکورد جهانی بنی مایر در 13 اکتبر 2014 که به وزن 2،323٫7 پوند معادل 1054٫12 کیلو گرم یعنی بیش از یک تن بود را بشکند.

کدو آتلانتیک را با نام های کدو اقیانوس اطلس غول پیکر یا کدو اطلسی یا کدو غول دیل نیز می شناسند.

کدو آتلانتیک برگ های بزرگ و بوته ای بسیار رونده تولید می کند که فضای زیادی را اشغال می کند، معمولاً برای هر کدو حدوداً 70 متر مربع را در نظر می گیرند.

رنگ پوست این کدو ابتدا سبز و بعد از رسیدن کامل، صورتی پر رنگ یا نارنجی بوده و دارای شیار هایی با عمق متوسط می باشد.

به امید روزی که داخل ایران نیز جشنواره کدوهای غول پیکر برگزار شود و توان کدوکاران و کشاورزان ایران نیز به رقابت گذاشته شود.

بذر کدو تنبل آتلانتیک غول پیکر قادر است کدوهایی با وزن بیش از یک تن تولید کند ولی به طور معمول و در سطح کشت و نگهداری متوسط کدوهایی به وزن 200 تا 300 پوند ( حدوداً 90 تا 130 کیلو گرم) به وجود می آورد، در سطح های پایین تر و مراقبت کم ممکن است وزن کدو به 20 کیلو گرم و یا کمتر برسد،

میوه های بسیار بزرگ به رنگ نارنجی با عظمت و جذاب می باشد. برای رسیدن به درشت ترین حالت میوه ها باید رشد میوه ها را برای هر بوته به یک کدوتنبل متمرکز کرد. خاک مرغوب و کوددهی، رطوبت و آبیاری دایمی به همراه فضای آزاد برای رشد این کدو را غول پیکر خواهد کرد. این بذرها از کدوهایی غول پیکر تهیه شده و تولید کننده آن هوارد دیل از نوا اسکوشیا است که یکی از معروف ترین تولیدکنندگان بذر این کدو در آمریکا می باشد.

برای درشت شدن این کدوتنبل لازم نیست کار خاصی انجام دهید، این کدوتنبل به سادگی بیش از 70-120 کیلوگرم وزن خواهد داشت. اما برای غول پیکر شدن آن نیاز به دانش تغذیه و در کل پرورش خاصی است که با تماس با بخش پشتیبانی گروه بذرام قادر به کسب این اطلاعات هستید.

کدو تنبل آتلانتیک گیاهی از خانواده کدوهای غول پیکر است که در سایز خیلی خیلی بزرگ رشد می کند. وزن مشخصی ندارد طوریکه ما هر ساله شاهد رکورد زنی این نوع کدو هستیم که به رنگ قرمز است که پوست سفت و سختی دارد. بسیاری از کشاورزان هرساله پس از کشت بزرگترین محصول خود را به نمایش و در معرض دید عموم قرار می دهند.

جالب است بدانید که بزرگترین کدو ثبت شده از این دست در سال 2018 با وزن 1130 کیلوگرم بوده است که به ثبت رسیده است. رشدی به مانند سایر کدوها دارد که در قسمت داخل و مرکز آن تعداد زیادی دانه و تخمه خوراکی قرار دارد. قسمت گوشتی این گیاه به رنگ سفید است. به صورت گیاهی علفی و یکساله رشد می کند.

طرز کاشت بذر کدو تنبل آتلانتیک:

کدو تنبل آتلانتیک از طریق بذر تکثیر می شود. در کشت بذری ابتدا زمین مورد کشت را آماده کنید و بذر گیاه را به مدت 24 تا 48 ساعت در آب ولرم خیس کنید و چندین بار آب آن را عوض کنید. سوراخی در عمق مناسب برای کاشت بذر ایجاد و بذر را در درون آن قرار دهید و روی آن را با خاک نرم و کود غنی الک شده بپوشانید و در نهایت گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید. پس از گذشت یک تا نهایتاً دو هفته بذر گیاه سر از خاک بیرون می آورد و به رشد خود ادامه می دهد که پس از گذشت چهار ماه به نهایت رشد خود می رسد که می توانید کدوهای غول پیکری را برداشت و در معرض دید عموم قرار دهید.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه به 150 سانتیمتر و بیشتر نیز می رسد.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 200 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 40 تا 50 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 20 تا 30 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه یک ماه پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: نور کامل خورشید را برای رشد می پسندد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر کدو غول پیکر آتلانتیک کمیاب
تاریخ ثبت
1400/1/4
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
879,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه