بذر پیچک انگلیسی
قیمت: 395,000 ریال
خرید
شرح محصول:

پیچک انگلیسی (مارپیچ Hedera) یک درخت انگور همیشه سبز چوبی بسیار شدید و تهاجمی است. در فضای باز ، پیچک انگلیسی به عنوان پوشش زمینی تزئینی یا پوشش سبز ظریف برای دیوارهای سنگی یا آجری استفاده می شود.پیچک انگلیسی همچنین یک گیاه خانگی داخلی بسیار محبوب یا برای استفاده در سبدهای معلق در فضای باز است. این پیچک که بومی اروپا و انگلیس بوده توسط مهاجران استعمار به سایر نقاط دنیا آورده شده و خیلی زود خود را با طبیعت وفق داد.

پیچک انگلیسی اغلب به عنوان یک پوشش متراکم زمین در مکانهایی استفاده می شود که گیاهان چمنزار و سایر پوشش های زمینی به راحتی رشد نمی کنند. همچنین به عنوان پوشش بالارونده زینتی برای نرده ها ، دیوارهای سنگی و نمای آجری استفاده می شود. پیچک انگلیسی می تواند به عنوان یک پوشش زمینی یا به سمت بالا به عنوان یک انگور بالارونده به 30 متر برسد. گیاهان به عنوان پوشش زمینی ، حدود 15 تا 20سانتیمتر قد می کشند.

چگونه پیچک انگلیسی رشد دهیم

احتیاط: قبل از کاشت پیچک انگلیسی در خارج از منزل ، با نهالستان های محلی و یک دانشگاه یا مأمور گسترش شهرستان مشورت کنید تا مطمئن شوید که پیچک انگلیسی در لیست گونه های مهاجم در منطقه شما نیست. این گیاه به قدری تهاجمی است که در بعضی مناطق مانند شمال غربی اقیانوس آرام و غرب میانه ، می تواند گیاهان بومی را خفه کند و به عنوان یک حمله شناخته می شود. بنابراین ، باید در نظر بگیرید که چگونه گیاه را تحت کنترل و محدود نگه می دارید.

پیچک نیز یک گیاه خانگی رایج است ، که تا حدودی تعجب آور است زیرا در داخل خانه نسبت به خارج از منزل بسیار ظریف است.زیرا هوای خشک و گرم مصنوعی که در بیشتر خانه توسط وسایل گرمایشی وجوددارد و همچنین در محیط های مطبوع و خنک برای پیچک مناسب نیست. با این وجود پیچک ها به دلیل زیبایی در مراکز باغ همچنان در دسترس هستند. پیچک هایی که به طور مناسب رشد کرده باشند ، گیاهان عقب افتاده ، گیاهان بالارونده و حتی گلخانه های داخلی را به دلیل تراکم وپوشش زیاد شگفت انگیز می کنند.

راز پرورش پیچک سالم تهیه شبهای خنک و شرایط مرطوب است. هدرا. انواع مارپیچ معمولاً دارای ریشه های هوایی چسبنده ای هستند که گیاه را قادر می سازند تا در تکیه گاه رشد کند و یا می توان از سبدهای آویز آویزان کرد. بخاطر داشته باشید که بطور مکرر پیچک خود را برای بهترین نتیجه بخصوص در زمستانهای خشک غبارآلود کنید.

نور پیچک انگلیسی

هم در زمستان و هم در تابستان ، پیچک انگلیسی به نور شدید نیاز دارد ، اما در تابستان از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. در زمستان ، گیاهان می توانند کمی از نور مستقیم خورشید را بپذیرند ، مثلاً وقتی در پنجره های رو به جنوب قرار می گیرند.

خاک

خاک حاصلخیز ، مرطوب ، اما زهکشی شده برای پیچک انگلیسی مناسب است. در آب و هوای گرمتر و خشک تر ، زمین باید به شدت مالچ پاشی شود تا خنک و مرطوب شود. در فضای بسته ، دوست دارد گلدان شل و خوب زهکشی شده داشته باشد.

آب

پیچک انگلیسی گلدان شرایط مرطوب را ترجیح می دهد ، اما خیلی خیس مناسب نیست. اجازه ندهید خاک خشک شود و آن را به طور مساوی مرطوب نگه دارید .

دما و رطوبت پیچک انگلیسی

در فضای باز ، پیچک انگلیسی بهترین عملکرد را در شرایط متوسط ​​، محافظت از باد شدید زمستان و گرمای بیش از حد تابستان دارد. شرایط بسیار مرطوب می تواند باعث پوسیدگی ریشه و لکه برگ باکتری شود.

پیچک هایی که در داخل خانه پرورش می یابند شب های خنک تر را ترجیح می دهند ، اغلب زیر 15 درجه سانتیگراد. بسیاری از گونه ها می توانند خارج از خانه در گلدان زمستان گذرانده و از ساقه خود رشد کنند. در روزهای گرم تابستان مرتبا غبارآلود کنید.

کود

این گیاه نیرومند به تغذیه کمی احتیاج دارد. تغذیه سبک در اوایل بهار تمام آنچه که لازم است و در شرایط ایده آل ، حتی این میزان تغذیه هم غیر ضروری است. در طول فصل رشد ، با کود آزاد شده کنترل شده یا دوبار در هفته با یک کود مایع رقیق تغذیه کنید.

بازنشر کردن پیچک انگلیسی

گیاهان کوچک پیچک انگلیسی را هر ساله یا هر چند سال درمیان برای بدست آوردن گیاهان بزرگتر در خاک گلدان تازه قرار دهید. گیاهان قدیمی و خسته را می توان به صورت جدا و یا در همان گلدان خود با خاک تازه کاشت.

تکثیر پیچک انگلیسی

پیچک انگلیسی به راحتی از قلمه های ساقه تکثیر می شوند. از آنجایی که گیاهان عقب مانده هستند ، پیچک ها از پیرایش بهره مند می شوند – از این پیرایش ها برای تکثیر گیاهان خود استفاده کنید. قلمه ها را به طول 10 تا 12 سانتیمتر بردارید و آنها را در آب قرار دهید تا شبکه خوبی از موهای ریشه ایجاد شود ، سپس در خاک گلدان بکارید. ساقه هایی که روی زمین کشیده شده اند ، هر کجا خاک را لمس کنند ریشه می دهند. می توان این ساقه ها را قطع کرد و دوباره کاشت.

انواع پیچک انگلیسی

اکثریت قریب به اتفاق پیچک هایی که در مراکز باغ دیده می شوند اصطلاحاً پیچک واقعی ، از تیره Hedera هستند. در حقیقت 15 گونه Hedera وجود دارد ، اما H. helix از نظر گیاهان زیر کشت ستاره دار است. به طور گسترده تعدادی از الگوها با شکل های جالب برگ ترکیب شده است. شرایط رشد برای همه پیچکهای هدرا مشابه است.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر پیچک انگلیسی
تاریخ ثبت
1400/1/16
تاریخ به روز رسانی
1402/8/25
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
395,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه