گل یخ Chimonanthus praecox کمیاب
گل یخ Chimonanthus praecox کمیاب
قیمت: 250,000 ریال
خرید
گل یخ Chimonanthus praecox کمیاب


گل یخ Chimonanthus praecox کمیاب
شرح محصول:

تعداد: 5 عدد

درختچه گل یخ از جنس Chimonanthus و از خانواده Calycanthaceae است. این گیاه بومی چین می باشد. گیاه گل یخ یک گیاه چند ساله است که مقاومت بسیار زیادی در برابر سرما دارد و در زمستان های سرد هم می تواند شکوفه بدهد. این گیاه در مناطقی که دمای هوا در زمستان 30- تا 1- درجه سانتی گراد است کاشته می شود. گیاه به صورت بوته ای رشد می کند و گل های بسیار زیبا و معطری تولید می نماید. گل دهی در پاییز شروع می شود و تا پایان زمستان ادامه می یابد. گل ها به رنگ زرد و نارنجی هستند و غطر بسیار خوبی دارند، همچنین به عنوان گیاه دارویی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بوته گل یخ می تواند به ارتفاع 4 متر رشد کند ولی معمولا بوته ای گرد یا خمره‎ای شکل به ارتفاع 2 متر دارد و برگ‎هایی به طول 5 تا 29 سانتی متر و عرض 2 تا 12 سانتی متر به وجود می آورد. زمانی که گیاه گل یخ، گل می دهد صحنه بسیار زیبایی ایجاد می کند و یکی از گیاهان بسیار مناسب برای کاشت در باغچه می باشد.

محصول: بذرگل تاتوره زیبا

کاشت بذر گل یخ

قبل از کاشت با استفاده از چاقو، پوسته بذر را خراش دهید ومواظب باشید به جنین بذر آسیب نرسد. بذرها را در آب گرم قرار داده و اجازه دهید به مدت 40 ساعت در آب بمانند. پوسته بذر را به دقت جدا کنید. پوست فیبری را هم از روی بذر بردارید. سپس بذر گل یخ را در یک دستمال مرطوب قرار دهید، دستمال باید مرطوب نگه داشته شود ولی خیس نشود.

دستمال را در یک پلاستیک بگذارید و آن را ببندید تا رطوبت دستمال حفظ شود. سپس پلاستیک را در یک سینی بگذارید و در دمای 21 تا 24 درجه سانتی گراد نگه دارید. سینی را در یک مکان روشن بگذارید (دور از نور مستقیم خورشید). هر روز بذرها را بررسی کنید، جوانه زنی 3 تا 14 روز طول می کشد. زمانی که بذر گیاه گل یخ جوانه زد به سرعت آن را در خاک بکارید، به گونه ای که قسمت جوانه به سمت پایین در خاک قرار بگیرد. از یک خاک دارای زهکشی خوب برای کاشت بذر استفاده کنید.

بذر گل یخ را با یک لایه بسیار نازک خاک در حد 2 تا 3 میلی متر بپوشانید. بهتر است گیاه در زمستان سال اول در خانه نگه داری شود، زیرا شاخه های جوان ممکن است در اثر یخ زدگی آسیب ببینند. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید.
در اواخر تابستان می توان نهال را به زمین منتقل کرد. نهال گل یخ را در یک خاک دارای زهکشی خوب و دارای مواد ارگانیک بکارید.

گیاه گل یخ در طیف وسیعی از خاک ها قادر به رشد است ولی بهترین رشد را در خاک های لومی شنی دارد. pH مناسب برای گیاه گل یخ 5/5 تا 9 می باشد. به این معنا که این گیاه در خاک‎های اسیدی، خنثی و قلیایی قادر به رشد است. در اطراف گیاه مالچ اضافه کنید (مالچ را با فاصله 7 تا 10 سانتی متر از پایه گیاه روی زمین بریزید). گیاه گل یخ را در آفتاب کامل و سایه جزیی می توان کاشت.

هرس گیاه گل یخ

گیاه گل یخ به هرس زیادی نیاز ندارد ولی می توان در صورت نیاز در اواخر زمستان یا اوایل بهار آن را هرس نمود. هرس باید بعد از گل دهی و کوددهی انجام شود. زمانی که گیاه به خوبی در خاک تثبیت شد شاخه های قدیمی و آسیب دیده را هرس کنید. گیاه زمانی که جوان است نباید هرس شود زیرا ممکن است نتواند گل تولید کند.

کود دهی به گیاه گل یخ

برای تقویت گیاه در بهار به گیاه کمپوست و کود ارگانیک کامل بدهید.

آفات و بیماری ها

گیاه گل یخ معمولا درگیر آفات و بیماری ها نمی شود و فقط گیاه جوان ممکن است در یخ زدگی آسیب ببیند.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
گل یخ Chimonanthus praecox کمیاب
تاریخ ثبت
1400/6/15
تاریخ به روز رسانی
1400/6/15
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
250,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه