بذر بونسای کاج سفید زرین
بذر بونسای کاج سفید زرین
قیمت: 450,000 ریال
خرید
بذر بونسای کاج سفید زرین
شرح محصول:

تعداد در بسته : 10 عدد

کاج زرین به طور طبیعی 5/1 تا 2 متر طول و 5/0 تا 1 متر پهنا دارد،ولی بذر بونسای آن اصلاح شده است و رشد محدودی خواهد داشت.کاج زرین تاج مخروطی شکل و شاخه های منشعب شده پهنی دارد.برگهای آن در پاییز قرمز می شوند.

میوه های مخروطی آن توپی شکل هستند که در جوانی به رنگ سفید آبی و میوه های بالغ به رنگ قهوه ای هستند.مزیت آن به عنوان یک گیاه زینتی، قابلیت شکل گیری آسان بوسیله هرس کردن است.برگ های سبز پررنگ و پوست قهوه ای مایل به قرمز آن تضاد برجسته ای به ظرافت و زیبایی آن می افزاید.

کاج زرین به طور طبیعی استیل بونسای عمودی راست را به نمایش می گذارد،ولی میتوان آن را به شکل استیل عمودی بی قاعده،شیب دار یا اریب، دو تنه ای و صخره ای شکل داد.

محصول: بذر کوچیا

نیازهای رشد کاج زرین:
مکان:
زمستان های سرد را تحمل می کند و شرایط گرمسیری را دوست ندارد. به خورشید کامل نیاز دارد. اگر نور کافی به شاخه های پایینی و داخلی نرسد، قهوه ای می شوند و می میرند که این یک مشکل جدی است زیرا کاج زرین بر روی چوب های قدیمی جوانه جدید نمی زند.
خاک:
کاج زرین خاک بدون آهک را ترجیح می دهد یعنی PH های قلیایی را دوست ندارد. خاک با تخلیه خوب را از مخلوط کردن یک قسمت ماسه، یک قسمت شن (قطر 6 تا 10 میلیمتر) و یک قسمت لوم تهیه کنید. لوم اجازه نمی دهد که خاک گلدان کاملا خشک شود، در حالی که شن و ماسه برای تخلیه خوب آب و گردش هوا ضروری هستند.
آبیاری:
به آبیاری خوب نیاز دارد که خاک همیشه مرطوب باشد. اجازه ندهید خاک خشک شود و یا آب فراوان هم نباید در خاک بماند زیرا ریشه ها دچار پوسیدگی می شوند. بهتر است آب را صبح زود به گیاه بدهید.
کوددهی:
از یک کود متعادل استفاده کنید. از اوایل بهار تا میانه های تابستان و سپس از اواخر تابستان تا اواسط پاییز، هر دو هفته یک بار کاج زرین را تغذیه کنید. اگر از کودهایی که به آرامی در اختیار گیاه قرار می گیرند، استفاده می کنید، یک بار در ابتدای بهار و یک بار در ابتدای پاییز به کار ببرید.
هرس:
کاج زرین باید به طور مداول هرس شود تا نور به عمیق ترین تقطه های درخت برسد. در غیر این صورت دای بک ( مرگ از نوک برگ ها و ریشه ها) اتفاق می افتد و رشد مجدد اتفاق نخواهد افتاد که این مسئله می تواند دردسری بزرگ برای بونسای باشد. بهتر است که درخت از طریق تنک کردن دائمی شاخ و برگ جدید شکل دهی شود. بسیاری از کتاب ها استفاده از قیچی را توصیه نمی کنند، زیرا ممکن است برگ های برش خورده قهوه ای شوند. البته به نظر نمی رسد که مشکل بزرگی باشد و این اتفاق ممکن است در اثر رطوبت بالای اطراف درخت در زمان هرس کردن ایجاد شود.» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «


راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود
از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر بونسای کاج سفید زرین
تاریخ ثبت
1400/12/20
تاریخ به روز رسانی
1402/6/18
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
450,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه